Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю! 

Побічні ефекти кето дієти: чого очікувати

Кетогенна дієта, або кето-дієта, суворо обмежує вуглеводи, одночасно збільшуючи кількість жиру, який людина вживає. Поширеним короткочасним побічним ефектом кето-дієти є кето-грип, який включає такі симптоми, як втома, нудота та головний біль.

Дослідники не знають багато про довгострокові наслідки дотримання кето-дієти. Однак це може спричинити проблеми зі здоров’ям у деяких людей.

У цій статті ми розглянемо, що передбачає кето-дієта, її можливі ризики та побічні ефекти, а також кому вона може бути корисною.

Що таке кето-дієта?

Кето-дієта обмежує щоденне споживання вуглеводів людиною, одночасно збільшуючи кількість жиру. Метою є заохочення організму спалювати жир для отримання енергії замість вуглеводів.

Ця метаболічна зміна приводить організм у стан кетозу. Кетоз виникає, коли організм починає розщеплювати жир через брак цукру в крові, який циркулює по організму. Тіло перетворює жир на кетони, які забезпечують його енергією.

Після того, як людина досягла стану кетозу після початку дієти, потрібно приблизно 2–4 дні.

Багато людей починають кето-дієту, оскільки хочуть схуднути. Однак інші використовують його, щоб допомогти керувати певними станами здоров’я, такими як діабет.

Більшість кето-дієт обмежують щоденне споживання вуглеводів до 50 грам (г) або менше. Вони також вимагають, щоб люди дотримувались таких співвідношень поживних речовин, виходячи із щоденного споживання 2000 калорій:

55–60% калорій з жиру
30–35% калорій з білка
5–10% калорій з вуглеводів
Дізнайтеся про потенційні переваги кето-дієти.

Кето грип

Кето-дієта – це кардинальна зміна для багатьох людей. Згідно з Дієтичними рекомендаціями для американців на 2015–2020 роки, більше половини населення США щодня з’їдає щонайменше рекомендовану кількість загального зерна, а близько 70% щодня з’їдає більше рекомендованої кількості доданих цукрів.

Як результат, раптова зміна дієти з низьким вмістом вуглеводів може спричинити побічні ефекти для деяких людей. Переходячи до кетозу, люди можуть відчувати «кето-грип». Загальні симптоми кето грипу включають:

 • безсоння
 • втома
 • нудота і блювота
 • проблеми витривалості під час тренувань
 • головний біль
 • запор
 • запаморочення

Для більшості людей кето-грип є короткочасним побічним ефектом, який повинен покращитись від декількох днів до кількох тижнів. Вживання достатньої кількості рідини та електролітів може допомогти полегшити симптоми. Якщо вони не покращуються, людина повинна поговорити зі своїм лікарем.

Дізнайтеся, чому кето-дієта може спричинити грипоподібні симптоми.

Довгострокові ризики для здоров’я

Дослідники не знають багато про довгострокові наслідки кето дієти після перших 2 років. Однак потенційні ризики будь-якої обмежувальної дієти включають дефіцит вітамінів або мінералів.

Людині, яка сидить на кето-дієті, потрібно контролювати споживання вуглеводів з усіх потенційних джерел, включаючи фрукти, овочі та цільні зерна. Як результат, їм може знадобитися скоротити продукти, які раніше забезпечували їх корисними поживними речовинами.

Нестача вітамінів і мінералів може спричинити різні симптоми, від легких до важких. Людині, яка дотримується кето-дієти, потрібно переконатися, що вони не втрачають жодних поживних речовин в результаті зміни свого раціону.

Інші потенційні ризики дієти з високим вмістом жиру та білка включають:

 • камені в нирках
 • печінковий стеатоз (жирова печінка)
 • гіпопротеїнемія або низький рівень білка в крові

Дієти з низьким вмістом вуглеводів, як правило, можуть мати негативні наслідки. Наприклад, дослідження 2016 року показало, що люди, які дотримуються дієти з низьким вмістом вуглеводів, мають більш високий рівень холестерину ліпопротеїдів низької щільності, що є фактором ризику серцевих захворювань.

Крім того, автори огляду 2012 року дійшли висновку, що дієта з низьким вмістом вуглеводів, орієнтована на тваринні джерела білка та жиру, збільшує ризик діабету 2 типу та смерті.

Вченим доведеться провести більше досліджень, щоб зрозуміти потенційні довгострокові побічні ефекти та ризики кето-дієти.

Інші міркування

Кето-дієта має деякі інші обмеження, які людина може побажати врахувати, перш ніж спробувати, наприклад:

 • Різні результати: Що стосується схуднення, кето-дієта може працювати ефективніше для одних людей, ніж для інших. За даними Академії харчування та дієтології, швидкість, з якою люди потрапляють у кетоз і починають втрачати жир, варіюється залежно від кількох факторів. Тому дієта по-різному впливатиме на людей.
 • Важко дотримуватися: кето-дієта суворо обмежує, що може їсти людина. Як результат, може бути важко дотримуватися дієти протягом тривалого періоду. Якщо людина перестане обмежувати вуглеводи, вона може відновити будь-яку вагу, яку втратила.
 • Насичені жири: оскільки людина може залишатися в кетозі незалежно від типу споживаного ними жиру, це може призвести до значної залежності від тваринних або насичених жирів, що пов’язано з довгостроковими ризиками для здоров’я.

Люди можуть зменшити потенційні ризики кето-дієти шляхом:

 • забезпечення того, щоб вони отримували достатньо вітамінів та мінералів з їжею
 • вживання більше корисних жирів, таких як оливкова олія, жирна риба та авокадо, ніж насичених жирів
 • уникати оброблених продуктів, що містять насичені жири
 • повторне введення деяких вуглеводів повільно, коли вони досягнуть помірної ваги, якщо їх метою є втрата ваги

Хто повинен спробувати кето-дієту?

Кето-дієта може бути ефективним способом для деяких людей контролювати свою вагу. Цей режим харчування також може покращити певні стани здоров’я.

Наприклад, Національний центр досліджень здоров’я зазначає, що дієта може допомогти зменшити частоту судом у дітей, хворих на епілепсію, а також контролювати рівень інсуліну та покращувати чутливість до інсуліну для людей з діабетом.

Однак люди з іншими захворюваннями не повинні дотримуватися кето-дієти або спочатку обговорити це з лікарем. За даними Академії харчування та дієтології, до цих людей належать ті, хто живе з такими умовами:

 • захворювання підшлункової залози
 • стани щитовидної залози
 • захворювання печінки
 • захворювання або видалення жовчного міхура
 • історія харчових розладів

Якщо людина бажає спробувати кето-дієту, їй слід обговорити обговорення свого плану дієти із дієтологом, щоб визначити, чи ще є для нього правильним варіантом.

Висновок

Серед короткочасних побічних ефектів кето-дієти серед інших симптомів є кето-грип, який може спричиняти втому, нудоту та запаморочення. Кето-грип зазвичай розсмоктується за кілька днів або тижнів.

У довгостроковій перспективі кето-дієта може збільшити ризик розвитку у людини дефіциту вітамінів або мінералів, якщо він не отримує достатньої кількості поживних речовин. Вони можуть також мати більший ризик таких захворювань, як серцеві захворювання, якщо вони їдять багато насичених жирів.

Люди з деякими хронічними захворюваннями не повинні дотримуватися кето-дієти. Людина повинна поговорити з лікарем або дієтологом, перш ніж будь-яким чином значно обмежувати свій раціон.

Поділитися:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on vk
VK
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Інші записи:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Знайти спеціаліста
Партнерські сайти

NoDAS - Нове Життя - ВСЕ ПРО ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ

www.nadas.org

INTERESNO - Тільки Цікаві Факти

www.interesno.org
Останні записи

Медичний Портал - Твоє Здоров'я