Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю! 

Масаж глибоких тканин: що потрібно знати


Масаж глибоких тканин націлений на глибокі шари м’язів та навколишні тканини. Люди можуть вибрати такий вид масажу для лікування спортивних травм або хронічного болю.

У цій статті ми розглянемо переваги масажу глибоких тканин, а також потенційні ризики та побічні ефекти. Ми також обговорюємо, чого чекати під час масажу та як знайти масажиста.

Що таке масаж глибоких тканин ?

Згідно з оглядом 2018 року, масаж глибоких тканин працює для подовження та розслаблення глибоких тканин. Цей вид масажу може допомогти впоратися з болем і збільшити обсяг рухів людини.

Масаж глибоких тканин може бути підходящим варіантом для лікування спортивних травм або хронічних болів у спині. Методика іноді вважається одним із видів лікувального масажу.

Переваги

Масаж глибоких тканин може надати багато переваг при різних станах, включаючи травми, хронічний біль та деякі захворювання.

Може допомогти від болю у спині
Дослідження 2017 року вивчало наслідки масажу глибоких тканин у 31 чоловіка з хворобою Бехтерева, та формою артриту.

Дослідники розділили учасників на дві групи, що отримували масаж глибоких тканин, або терапевтичний масаж без методів масажу глибоких тканин.

Всі учасники мали 10 сеансів масажу протягом 2 тижнів, кожен сеанс тривав 30 хвилин.

Дослідження показало, що масаж глибоких тканин значно зменшує біль порівняно з терапевтичним.

Може знизити високий кров’яний тиск

Дослідження показують, що спортивний масаж може зменшити частоту серцевих скорочень і високий кров’яний тиск. Однак є обмежені дослідження, які вивчають вплив глибокого масажу тканин на цей стан.

Сприяє відновленню після травми

Дослідження показують, що вивільнення як глибоких, так і м’яких тканин може сприяти відновленню після травми, наприклад, травми щиколотки.

Масаж може допомогти:

 • полегшити біль і скутість
 • поліпшити кровообіг, щоб зменшити набряк або скупчення рідини навколо травми
 • прискорити загоєння м’язових розтягнень і розтягнень
 • відновити діапазон рухів

Вагітність

Тематичне дослідження 2016 року свідчить про те, що масаж глибоких тканин допоміг зменшити біль у попереку у 28-річної вагітної.

Після 12 сеансів масажу глибоких тканин тривалістю 30 хвилин кожен, двічі на тиждень, учасник повідомляє про зменшення болю в попереку. Масаж збільшує серотонін, який може полегшити біль у ногах і спині.

На веб-сайтах з масажної терапії також передбачається, що масаж глибоких тканин може підтримувати кращий сон, покращувати спортивні показники та руйнувати рубцеві тканини.

Терапевтичний масаж, включаючи масаж глибоких тканин, також може допомогти:

 • Психічне здоров’я: масаж може допомогти зменшити симптоми стресу, тривоги та депресії. Він також може запропонувати розслаблення та вдосконалити механізми подолання.
 • Хронічна хвороба легенів: масаж може допомогти поліпшити дихальну функцію.
 • Травлення: На додаток до інших методів лікування, масаж може допомогти при хронічних запорах.
 • Зниження болю: Масаж може допомогти впоратися з болем при таких станах, як фіброміалгія, артрит та ішіас. Це також може допомогти лікувати головний біль та контролювати біль під час пологів.

Побічні ефекти

Люди можуть відчувати дискомфорт під час масажу глибоких тканин, особливо якщо терапевт націлений на проблемні ділянки. Вони можуть повідомити свого терапевта-масажиста, якщо масаж стає занадто болючим.

Хоча масаж має низький ризик нашкодити, масаж глибоких тканин, можливо, підходить не всім. Люди можуть спершу проконсультуватися зі своїм лікарем, якщо у них є щось із наступного:

 • порушення згортання крові
 • підвищений ризик отримання травм, таких як переломи кісток
 • травма нерва
 • старший вік
 • будь-яка недавня операція або хіміотерапія
 • рани або шкірні захворювання
 • грижа

Інші види масажу

Масаж глибоких тканин націлений на глибокі ділянки м’язів, тоді як інші методи масажу можуть бути зосереджені на поверхневих ділянках тіла.

Деякі види масажу найкраще підходять для лікування певних станів як додатковий метод лікування.

Приклади технік масажу включають:

 • Шведський масаж: Підходить для загального розслаблення та зняття напруги. Застосовує розминання для посилення кровообігу та стимулювання нервових закінчень у поверхневих шарах м’яза.
 • Рефлексотерапія: націлена на точки тиску, щоб звільнити зони болю або напруги.
 • Нервово-м’язовий масаж: для лікування хронічного болю та травм, а також для поліпшення постави та м’язового дисбалансу.
 • Краніосакральна терапія: легкий масаж для глибокого розслаблення тіла та сприяння природному загоєнню та вирівнюванню.
 • Лімфодренажна терапія: терапевт прикладає легкий тиск для збільшення руху лімфатичної рідини та підтримки імунної системи. Люди можуть використовувати цей масаж як додаткове лікування аутоімунних розладів, раку та хірургічного втручання.
 • Рейкі: Легкий тиск для полегшення зцілення, зменшення болю та полегшення симптомів.
 • Масаж гарячими каменями: терапевт кладе розігріті камені на тіло для зняття напруги та напруги, що глибоко розслабляє тіло.

Чого очікувати

Терапевт може попросити людей лягти на бік або спереду на масажний стіл, залежно від зони масажу.

Терапевт може спочатку розігріти м’язи легким натисканням, перш ніж масажувати цільову область повільними ударами та застосовувати глибокий натиск руками, руками або ліктями. Це працює для звільнення скорочених м’язів і тканин.

Людям може знадобитися повторне лікування, щоб побачити покращення в місцях глибокого напруження м’язів або травм.

Вони можуть також потребувати інших методів поряд з масажною терапією, таких як фізична терапія та фізичні вправи.

Пошук масажиста

Щоб знайти відповідного терапевта-масажиста, люди можуть розглянути наступне:

 • звернутися до медичного працівника за рекомендацією або направленням
 • пошук визнаної бази даних
 • дослідження досвіду, підготовки та кваліфікації масажиста
 • перевірка того, чи масажист готовий працювати разом з іншими медичними працівниками, особливо коли людина проходить лікування за станом здоров’я
 • переконавшись, що терапевт-масажист розуміє будь-які стани здоров’я чи занепокоєння людей, та перевіряючи їхній досвід лікування цих конкретних потреб
 • перевірка, чи охоплює медичне страхування тип масажного лікування та чи застосовуються обмеження

Людина може також бажати забезпечити хороший зв’язок між собою, своїм терапевтом-масажистом та своєю медичною командою, щоб переконатися, що всі методи лікування узгоджені.

Висновок

Глибокий масаж тканин може бути ефективним методом лікування різних станів, включаючи спортивні травми та болі в спині.

Терапевтичний масаж може також зняти стрес і допомогти при таких станах здоров’я, як фіброміалгія та високий кров’яний тиск.

Масаж глибоких тканин працює для розслаблення тіла та зняття напруги. Однак спочатку це може бути незручно через тиск на глибокі ділянки м’язів.

Людина може звернутися до медичного працівника, щоб переконатися, що їй безпечно робити масаж глибоких тканин.

Поділитися:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on vk
VK
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Інші записи:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Знайти спеціаліста
Партнерські сайти

NoDAS - Нове Життя - ВСЕ ПРО ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ

www.nadas.org

INTERESNO - Тільки Цікаві Факти

www.interesno.org
Останні записи

Медичний Портал - Твоє Здоров'я