Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю! 

Чи можуть ефірні олії лікувати астму?

Астма викликає запалення та набряк в дихальних шляхах, тому це ускладнює дихання. Деякі люди пропонують використовувати ефірні олії для полегшення симптомів. Але чи це гарна ідея?

Більшість типів астми не призводять до постійного утруднення дихання, однак вплив на такі активатори, як фізичне навантаження або алерген, може призвести до нападу.

Ліки від астми не існує, але рецепти та безрецептурне лікування можуть допомогти людям вести нормальний спосіб життя.

Деякі люди віддають перевагу більш природним варіантам лікування, таким як ефірні олії. Ці олії можуть допомогти полегшити симптоми, але вони не повинні замінювати звичайні медичні методи лікування, та вони можуть створювати нові ризики.

У цій статті буде розглянуто питання використання ефірних масел для лікування астми та деяких можливих ризиків. Це також охопить інші варіанти лікування цього стану.

Ефірні олії при астмі

Деякі дослідження припускають, що речовини, що містяться в деяких ефірних оліях, можуть мати користь для здоров’я людей, хворих на астму. Ці ефірні олії включають наступне:

 • Лаванда: люди використовують цю ефірну олію для різних цілей. Дослідження на мишах, опубліковане в 2014 році, показало, що ефірна олія лаванди має природні протизапальні властивості. Це може допомогти людям із бронхіальною астмою, зменшуючи запалення дихальних шляхів.
 • Евкаліпт: Дослідження показують, що евкаліптова олія може мати протизапальні властивості.
 • Олія чайного дерева: у невеликому дослідженні, опублікованому в British Journal of Dermatology, результати показали, що масло чайного дерева може зменшити запалення шкіри, яке виникає у відповідь на гістамін.

Гістамін – це хімічна речовина, яку організм виробляє при алергічній реакції. Алергени викликають астму у багатьох людей, а олія чайного дерева може допомогти зменшити запалення, яке виникає в результаті.

Однак у дослідженні брали участь лише 27 осіб, і на даний момент немає жодних додаткових доказів, що підтверджують його висновки.

 • Римська ромашка: Ромашка – ще одне ефірне масло, яке, як показали дослідження, має протизапальні властивості.

Дослідження також виявили, що ромашка може допомогти розслабити бронхи, які є дихальними шляхами, що зв’язують дихальну трубу з легенями. Як результат, це також може полегшити кашель.

 • Pistacia integerrima: Також відомий як каркашрінгі, люди в Індії використовують цю рослину для лікування астми, бронхіту та інших захворювань.

У дослідженні, опублікованому в 2014 році, вчені використовували лабораторні тести, щоб продемонструвати, що ефірна олія Pistacia integerrima може допомогти в лікуванні бронхіальної астми. Це може бути корисно завдяки його антигістамінній активності.

Люди повинні запитати лікаря про додаткові методи лікування астми, включаючи ефірні олії, перш ніж спробувати застосувати будь-яке з них. Масла можуть бути небезпечними для використання всіма.

Як використовувати ефірні олії

Існують різні способи використання ефірних масел при астмі.

Університет Міннесоти рекомендує наступні методики:

Вдихання

Доступні пристрої, що дозволяють маслу дифундувати в повітря. Помістіть частину ефірної олії в пристрій і додайте води, якщо це вказує інструкція.

Деякі пристрої використовують тепло для випаровування масла та сприяння дифузії. Будь-які пристрої, в яких для цього використовується свічка, можуть не підійти для хворих на астму, оскільки свічки можуть виробляти дим.

Сухий випар – інший варіант. Додайте кілька крапель олії на ватний диск або тканину і дайте їй вийти в повітря.

Парова лазня – ще один спосіб вдихання ефірної олії. Наповніть миску гарячою водою, збризніть у воду кілька крапель олії і дайте парам піднятися. Нахиліться над мискою і глибоко дихайте. Використання певних масел таким способом може полегшити симптоми інфекції верхніх дихальних шляхів.

Важливо:

 • тримати очі закритими або використовувати окуляри для плавання, щоб запобігти подразненню
 • подбайте, щоб уникнути опіків гарячою водою
 • тримайте дітей подалі від гарячої води і не дозволяйте їм користуватися паровою ванною з ефірною олією, оскільки це може зашкодити їхнім очам

Обприскування також може дозволити людям вдихати олію. Наповніть пульверизатор з водою та кількома краплями ефірного масла. Добре струсіть пляшку, а потім розпорошіть розчин у повітрі в кімнаті.

Місцеве використання

Організм може вбирати ефірні олії через шкіру. Життєво слід правильно вивчити олію, перш ніж застосовувати місцеве застосування, оскільки деякі олії можуть викликати подразнення шкіри.

 • Наносити на шкіру: Можна накласти кілька крапель розведеного масла на компрес і накласти компрес на шкіру.

Ніколи не застосовуйте чисту олію на шкірі, оскільки це може призвести до реакції.

Розведіть ефірну олію водою або олією-носієм, наприклад оливковою або горіховою олією. Розчин повинен складати 3–5 відсотків ефірної олії та 95–97 відсотків носія.

 • Прийміть ванну: Змішайте кілька крапель олії з диспергатором, таким як вершкове молоко, і додайте розчин у теплу ванну. Диспергатор необхідний, щоб допомогти масляній суміші взаємодіяти з водою. Без нього шар нерозведеної олії залишиться на поверхні.
 • Масаж: розведіть масло в носії, наприклад, мигдальному, і використовуйте його як масажне масло.

Внутрішнє використання

Деякі ефірні олії доступні як добавки для внутрішнього застосування. У США люди можуть приймати ці добавки лише під наглядом ліцензованого медичного працівника.

Ризики та запобіжні заходи

Люди багато років застосовували ефірні олії для лікування цілого ряду захворювань. Багато людей вважають їх природними, але важливо пам’ятати, що це хімічні речовини.

Відсутність досліджень та схвалення

Американський фонд астми та алергії (AAFA) заявляє, що немає жодних доказів того, що ефірні олії можуть допомогти людям, хворим на астму.

Насправді, деякі можуть бути небезпечними і викликати симптоми так само, як це роблять освіжувачі повітря та інші хімічні речовини.

AAFA не рекомендує використовувати ефірні олії для лікування астми.

Адміністрація США з питань харчових продуктів і медикаментів (FDA) не регламентує використання ефірних масел при будь-яких станах, включаючи астму, але вони видали попередження щодо деяких продуктів.

Оскільки FDA не схвалює їх використання, немає нормативних актів, які б контролювали, що містить ефірна олія. Як результат, користувачі не можуть бути впевнені, що інгредієнти чисті.

Алергічні реакції

Спочатку люди повинні вживати невелику кількість олії, щоб перевірити, чи немає у них алергії та чи не викликає симптоми астми.

Той, хто наносить ефірну олію на шкіру, повинен спочатку розбавити її олією-носієм, такою як оливкова або мигдальна олія, оскільки концентровані ефірні олії можуть спричинити шкірний висип.

Також бажано нанести одну-дві краплі розведеного масла спочатку на невелику ділянку шкіри. Залиште його на 24 години, щоб перевірити реакцію перед нанесенням розведеного масла на більшу ділянку шкіри.

Додаткове лікування та медичне обслуговування

Ефірні олії не можуть замінити належну медичну допомогу.

Астма може загрожувати життю, і люди з цим захворюванням повинні приймати будь-які ліки, призначені лікарем, і відвідувати зустрічі, як вони рекомендують.

Ефірні олії можуть бути корисним лікуванням, але перед їх використанням люди завжди повинні проконсультуватися з лікарем і пам’ятати, що олії можуть не підходити дітям.

Особливо важливо проконсультуватися з лікарем перед використанням масел під час вагітності.

Інші методи лікування астми

Ефірні олії є додатковою терапією при астмі. Лікар призначить ліки, щоб допомогти людям керувати своїм станом. Ліки можуть включати:

Бронходилататори: вони розслаблюють м’язи навколо дихальних шляхів.

Протизапальні засоби: Зазвичай кортикостероїди або стероїди зменшують набряк дихальних шляхів.

Американська асоціація легенів зазначає, що лікарі можуть призначити нове лікування важкої та стійкої астми. Приклади цих методів лікування включають:

 • Атопічна або алергічна астма: Анти-IgE (омалізумаб)
 • Еозинофільна астма: Анти-ІЛ-5 (меполізумаб, реслізумаб та бенралізумаб)
 • Гіперреактивна астма: Бронхіальна термопластика

Ліки від астми не лікують астму, але можуть зменшити симптоми. Важливо дотримуватися вказівок лікаря щодо дозування та способу прийому препарату.

Запобігання погіршенню астми

Ліки від астми не існує, але люди можуть зменшити ризик нападів та ускладнень, забезпечивши постійне оновлення щеплень проти грипу та пневмонії.

Також корисно виявляти та уникати збудників симптомів, які можуть включати забруднення повітря, тютюн, фізичні вправи та стрес.

Після розмови з лікарем люди, які страждають на астму, можуть використовувати ефірні олії для доповнення свого лікування.

Однак їм слід обережно користуватися, оскільки досліджень щодо їх ефективності та безпеки обмежено.

Q:
Чи безпечно людям, хворим на астму, використовувати ефірні олії?

A:
Люди, які страждають на астму, не повинні вживати ефірні олії, якщо їх лікар не вкаже інше. Немає доказів того, що ефірні олії можуть допомогти астмі, і насправді вони можуть бути шкідливими для використання. Завжди поговоріть зі своїм лікарем перед використанням будь-якого ефірного масла.

Поділитися:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on vk
VK
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Інші записи:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Знайти спеціаліста
Партнерські сайти

NoDAS - Нове Життя - ВСЕ ПРО ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ

www.nadas.org

INTERESNO - Тільки Цікаві Факти

www.interesno.org
Останні записи

Медичний Портал - Твоє Здоров'я